נהיגה במהירות מופרזת

 

מהירות מופרזת

כמה פעמים בחייך נסעת במהירות גבוהה מזו המותרת על פי חוק? מדובר, ככל הנראה, בכמות שיהיה קשה לך לספור. הרי כל אחד מאיתנו לוחץ לפעמים 'קצת' יותר מדי על הדוושה, גם מבלי לשים לב. האם יש דרך להתחמק מענישה על עבירת מהירות מופרזת? תתפלא, אך בחלק מהמקרים התשובה היא כן.

כיצד מגדיר החוק מהי מהירות מופרזת?

החוק מגדיר במפורש את רמת הענישה בכל מקרה של מהירות מופרזת, כפי שניתן לראות בטבלה זו, המתייחסת לרכב רגיל:

 

מהירות מקסימלית מותרת

רמת ענישה ראשונה – קנס 250 ₪

רמת ענישה שנייה – קנס 750 ש"ח

רמת ענישה שלישית – זימון למשפט

דרך עירונית

50

עד 70 קמ"ש

71 עד 80 קמ"ש

81 קמ"ש ומעלה

דרך בין עירונית

80

עד 105 קמ"ש

106 עד 120 קמ"ש

121 קמ"ש ומעלה

דרך בין עירונית עם שטח הפרדה

90

עד 115 קמ"ש

116 עד 130 קמ"ש

131 קמ"ש ומעלה

דרך מהירה

110

עד 135 קמ"ש

136 עד 150 קמ"ש

151 קמ"ש ומעלה

חשוב לדעת שהגבלות המהירות משתנות מעט בין סוגי כלי הרכב. כך למשל, המהירות המקסימלית המותרת לטרקטור בדרך בין עירונית היא 40 קמ"ש, מה גם שאסור לכלי רכב כזה לנוע בדרכים המוגדרות כמהירות.

נתפסת נוהג במהירות מופרזת? יש מה לעשות

דו"ח תנועה בגין מהירות מופרזת הוא לא עניין נעים ומלבד זאת – הוא מוצג לנהג כהוכחה חותכת, שאין ממנה מנוס. אך לא כך במציאות: מקרים רבים כבר הוכיחו כי גם צילום במצלמת מהירות קבועה או שימוש במד לייזר, אינם מספקים בכל המקרים תוצאה חותכת ובלתי ניתנת לערעור.

עניין כיול המכשיר לדוגמא, הוא אחד הפרמטרים המרכזיים בתחום זה. במשפטי תעבורה רבים הסתבר כי מכשירי מדידת המהירות לא מכוילים על ידי המשטרה באופן תכוף (או בכלל לא) ולכן הם מאבדים מהדיוק שלהם – מה ששומט את הקרקע מתחת לאותן ראיות מוצקות, כביכול.

לפני שאתם מקבלים את הדין ונענשים על מהירות מופרזת בה נהגתם, כביכול, חשוב שתתייעצו עם עורך דין תעבורה אשר יבדוק מה ניתן לעשות במקרה שלכם. בהזדמנויות לא מעטות ההבדל בין משפט ושלילה לבין קנס מזערי הוא דק מאוד.


רוצה לברר האם יש עוד סיכוי לשנות את רוע הגזירה?

צור קשר עוד היום עם אנשי משרדנו.

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:
Captcha

 


| אייל דהרי || עורך דין אייל דהרי || תעבורה אייל דהרי |
 

 

שיטת הניקוד החדשה, שיצאה לדרך בשנת 2005, נועדה להוריד מהכביש נהגים אשר צברו 36 נקודות ומעלה, בגין עבירות תנועה. אדם אשר צובר את הכמות הזו מסתכן בכך שלא יוכל לעלות על הכבישים לתקופה ארוכה, מה שנקרא גם פסילת רישוי.

במהותה, נועדה השיטה למעקב מתמיד אחר נהגים פרועים. רישום של עבירות התנועה שביצע הנהג בתקופה מסוימת מאפשר להעניש אותו גם על כמות העבירות שצבר, מבלי ליתן את הדעת באשר לענישה שכבר הוטלה עליו בגין עבירות אלו.

כיצד פועלת שיטת הניקוד ומהי תקופת צבירה?

ראשית, חשוב לציין כי עבור נהג נורמטיבי, צבירת הנקודות מתייחסת לפרק זמן של שנתיים בלבד. אם בפרק זמן זה לא צבר הנהג 36 נקודות ומעלה, צבירת הנקודות תימחק לו. אבל, אם צבר בשנתיים אלו 22 נקודות ומעלה, תוארך התקופה לארבע שנים.

זה לא מסתיים כאן: צבירה של 12-22 12 נקודות, 'מזכה' את הנהג בקורס נהיגה מונעת, אותו הוא חייב לעבור תוך שנתיים. אחרת – נקודות אלו לא יימחקו. אם במהלך התוספת לתקופת הצבירה הוא יגיע ל-24-34 נקודות, הוא ייאלץ שוב לעבור את הקורס.

כאן חשוב להדגיש כי חידוש הרישיון לאחר פסילת רישוי מותנה במבחן עיוני (תיאוריה) אותו חייב הנהג לעבור מחדש. חידוש הרישיון לא נעשה באופן אוטומטי עם תום תקופת הפסילה. רק לאחר שהנהג השלים את מבחן התיאוריה בהצלחה, הוא יוכל לשוב אל מאחורי ההגה.

משך פסילת הרישוי הוא שלושה חודשים (אם כי לעיתים ניתן להפחית זאת), ולאחר קבלת הרישיון מחדש, תקופת הצבירה עבור הנהג תהיה שש שנים. אם יגיע שוב ל-36 נקודות ומעלה במהלך שש השנים הללו, רישיונו יישלל לתשעה חודשים נוספים.

צברתי 36 נקודות תוך שנתיים – יש מה לעשות?

ברגע שהגעת לצבירה של 36 נקודות, עליך להבין כי רישיונך יילקח ממך במוקדם או במאוחר. עם זאת, בעזרת עורך דין תעבורה מקצועי ייתכן שתוכל לדחות את מועד ביצוע ההחלטה לתקופה של שלושה חודשים, לבטל את פסילת הרישוי ו/או לקצר את תקופת הפסילה.

זכור תמיד לבדוק את כמות הנקודות שהתווספה לך בכל עבירה (נתון שמופיע על הדו"ח עצמו). אם אתה מאמין שהדו"ח האחרון אינו מגיע לך או שמספר הנקודות שצברת גבולי וקרוב להגיע אל רף 36 הנקודות, פנה לעורך דין תעבורה והתייעץ איתו בעניין.

והכי חשוב – סע בזהירות ועל פי חוק.


חושש שצברת כמות גדולה של נקודות? תבדוק את העניין מול מומחה לדיני תעבורה.

צור קשר עוד היום עם משרדנו...

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:
Captcha

 

 
עיצוב