קנסות ודוחות

 

קנסות ודו"חות

נסעת בכביש מהיר, לא שמת לב למד המהירות בדיוק לחמש שניות ו...הופ - צולמת! דו"ח התנועה נמצא בדרכו אליך ואיתו הקנס הבלתי נמנע. האם אכן קנסות ודו"חות הם עניין בלתי נמנע? רבים כבר גילו שגם בעניין זה, דבר אינו מוחלט. במקרים מסוימים ביטול הדו"ח והמתקת העונש, בדרך של ביטול נקודות העבירה ואף זיכוי מוחלט הינם אפשריים בהחלט!

אנחנו כאן בדיוק בשביל אותם מקרים בהם קנסות ודו"חות אשר ניתנו על ידי שוטרי משטרת התנועה היו שגויים, ניתנו תוך הליך לקוי, הונפקו למרות שקשה היה להוכיח את אשמתו של הנהג במקרה או, במקרים החמורים ביותר, ניתנו למרות שהנהג לא ביצע עבירה כלל.

מרגיש שנעשה לך עוול? אל תמהר לשלם

ההנחה הבסיסית היא כזו: אם יש לך ספק בתוכן הדו"ח שקיבלת, אל תמהר לשלם אותו. אם יש לך הרגשה כנה ואמיתית כי נעשה לך עוול מסוים בהגשת הדו"ח, חשוב שתנקוט בצעדים הנכונים כדי להוכיח זאת.

כל אדם אשר 'זוכה' לקנס על עבירת תנועה כלשהי, זכאי להמיר אותו בבקשה להישפט בבית המשפט לתעבורה. אם יש בידיו ראיות או הסתייגויות לגבי הדו"ח עצמו או ההליך בו הוא ניתן – בית המשפט יבחן את טענותיו ברצינות.

גם בבית המשפט: יש ספק? אין ספק

בכל מקרה בו החלטת להתייצב בפני שופט תעבורה – ובמיוחד במקרים בהם אתה רוצה לבטל דו"ח – מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה. פגישת ייעוץ אחת תספיק כדי לדעת האם זהו מהלך כדאי או שעדיף לא לבזבז עליו אנרגיות. ביטול קנסות ודו"חות הוא לא עניין פשוט ולכן רק אם סיכויי המהלך גבוהים מאוד, יומלץ לך לעשות זאת.

 

משכנע בצדקתך? קבע עוד היום פגישת ייעוץ עם אנשי משרדנו.

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:
Captcha

 


| אייל דהרי || עורך דין אייל דהרי || תעבורה אייל דהרי |
 

 

שיטת הניקוד החדשה, שיצאה לדרך בשנת 2005, נועדה להוריד מהכביש נהגים אשר צברו 36 נקודות ומעלה, בגין עבירות תנועה. אדם אשר צובר את הכמות הזו מסתכן בכך שלא יוכל לעלות על הכבישים לתקופה ארוכה, מה שנקרא גם פסילת רישוי.

במהותה, נועדה השיטה למעקב מתמיד אחר נהגים פרועים. רישום של עבירות התנועה שביצע הנהג בתקופה מסוימת מאפשר להעניש אותו גם על כמות העבירות שצבר, מבלי ליתן את הדעת באשר לענישה שכבר הוטלה עליו בגין עבירות אלו.

כיצד פועלת שיטת הניקוד ומהי תקופת צבירה?

ראשית, חשוב לציין כי עבור נהג נורמטיבי, צבירת הנקודות מתייחסת לפרק זמן של שנתיים בלבד. אם בפרק זמן זה לא צבר הנהג 36 נקודות ומעלה, צבירת הנקודות תימחק לו. אבל, אם צבר בשנתיים אלו 22 נקודות ומעלה, תוארך התקופה לארבע שנים.

זה לא מסתיים כאן: צבירה של 12-22 12 נקודות, 'מזכה' את הנהג בקורס נהיגה מונעת, אותו הוא חייב לעבור תוך שנתיים. אחרת – נקודות אלו לא יימחקו. אם במהלך התוספת לתקופת הצבירה הוא יגיע ל-24-34 נקודות, הוא ייאלץ שוב לעבור את הקורס.

כאן חשוב להדגיש כי חידוש הרישיון לאחר פסילת רישוי מותנה במבחן עיוני (תיאוריה) אותו חייב הנהג לעבור מחדש. חידוש הרישיון לא נעשה באופן אוטומטי עם תום תקופת הפסילה. רק לאחר שהנהג השלים את מבחן התיאוריה בהצלחה, הוא יוכל לשוב אל מאחורי ההגה.

משך פסילת הרישוי הוא שלושה חודשים (אם כי לעיתים ניתן להפחית זאת), ולאחר קבלת הרישיון מחדש, תקופת הצבירה עבור הנהג תהיה שש שנים. אם יגיע שוב ל-36 נקודות ומעלה במהלך שש השנים הללו, רישיונו יישלל לתשעה חודשים נוספים.

צברתי 36 נקודות תוך שנתיים – יש מה לעשות?

ברגע שהגעת לצבירה של 36 נקודות, עליך להבין כי רישיונך יילקח ממך במוקדם או במאוחר. עם זאת, בעזרת עורך דין תעבורה מקצועי ייתכן שתוכל לדחות את מועד ביצוע ההחלטה לתקופה של שלושה חודשים, לבטל את פסילת הרישוי ו/או לקצר את תקופת הפסילה.

זכור תמיד לבדוק את כמות הנקודות שהתווספה לך בכל עבירה (נתון שמופיע על הדו"ח עצמו). אם אתה מאמין שהדו"ח האחרון אינו מגיע לך או שמספר הנקודות שצברת גבולי וקרוב להגיע אל רף 36 הנקודות, פנה לעורך דין תעבורה והתייעץ איתו בעניין.

והכי חשוב – סע בזהירות ועל פי חוק.


חושש שצברת כמות גדולה של נקודות? תבדוק את העניין מול מומחה לדיני תעבורה.

צור קשר עוד היום עם משרדנו...

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:
Captcha

 

 
עיצוב