תאונות דרכים


תאונות דרכים

הרגע שבו מתרחשת תאונת דרכים הוא רגע טראומטי נוראי, אותו אף אדם לא רוצה לעבור לעולם. עם זאת, חשוב להיות מודעים גם להיבט המשפטי של אירועים כאלו: תאונות דרכים עשויות לא אחת לגרור גם האשמה נגד הגורם האחראי להן, לכאורה. ואם הגורם הזה הוא אתה, תזדקק לליווי משפטי צמוד.

מה עושים ברגע בו מתרחשת תאונת דרכים?

הבלבול וההפתעה שמלווים כמעט כל מקרה כזה, מביאים רבים לאיבוד עשתונות של ממש. לא פשוט לחשוב בהגיון וברוגע במצבים בהם הכל מסביב הפוך, ועוד יותר קשה לדעת מה נכון או לא נכון לעשות.

ובכל זאת, כדאי לשנן שלושה צעדים אותם יש לבצע במקרה של תאונות דרכים עם נפגעים:

  •   להזעיק את כוחות ההצלה ואת אנשי משטרת התנועה
  •   להחליף פרטים על המעורבים
  •   להתפנות לקבלת טיפול בבית החולים
  •   להתקשר לעורך דין

לאחר התאונה, יש לשתף פעולה עם אנשי הסיוע שמגיעים לזירה, לא לסרב לקבלת טיפול או להוראה על פינוי לבית החולים. כמו כן, חשוב לא להזיז דבר בזירת התאונה – כל אלו יכולים להיות בעלי השפעה רבה על המשך הדרך.

להאשמות השונות יש משמעות מכרעת לגביך

נהיגה בקלות ראש אל מול נהיגה בחוסר זהירות; נהיגה רשלנית אל מול פגיעה בתום לב; נזקי גוף אל מול הריגה; לכל אחת מהמלים הללו משמעות רבה לגבי השורה התחתונה, שהיא העונש שאתה עלול לקבל.

כך, לדוגמא, נהיגה בקלות ראש גוררת לרוב פסילה של רישיון הנהיגה למשך שלושה חודשים, בעוד נהיגה בחוסר זהירות אינה כוללת סעיף כזה. לכן, כאשר אתה עומד בפני כתב אישום, חשוב שיהיה לצידך אדם שמבין עניין.

כל התנהגות שלך בתאונה ולאחריה יכולה להשפיע על המשפט

גם סירוב למסירת פרטים לאחר תאונה, אפילו אם זו הסתיימה בפגיעות ברכוש בלבד, הוא עילה להגשת כתב אישום. כל התנהגות שלך על הכביש, אם זו אשר גרמה לתאונה ואם זו שהתרחשה מייד אחריה, יש בה כדי להשפיע על החלטת השופט.

תאונות פגע וברח, לדוגמא, הן היום נגע שכל אחד מכיר. אך גם ההגדרה של מקרה כזה היא סבוכה ומורכבת: על הצד המאשים להוכיח כי הפוגע הבחין בתאונה וידע כי עליו להגיש סיוע לנפגע, אך לא עשה זאת.

עולם המשפט כולל ניואנסים ודקויות רבות. המרחב בין הרשעה לזיכוי אינו כה גדול במקרים רבים, ולכן עליך לקבל ייעוץ של עורך דין מנוסה לענייני תעבורה. רק בדרך זו תוכל להתמודד בצורה נכונה עם כתב אישום שיוגש נגדך.

נפגעת בתאונת דרכים? רוצה להתייעץ?

צור קשר עם אנשי משרדנו.


* שם מלא: * אימייל: * טלפון:
Captcha


| אייל דהרי || עורך דין אייל דהרי || תעבורה אייל דהרי |
 

 

שיטת הניקוד החדשה, שיצאה לדרך בשנת 2005, נועדה להוריד מהכביש נהגים אשר צברו 36 נקודות ומעלה, בגין עבירות תנועה. אדם אשר צובר את הכמות הזו מסתכן בכך שלא יוכל לעלות על הכבישים לתקופה ארוכה, מה שנקרא גם פסילת רישוי.

במהותה, נועדה השיטה למעקב מתמיד אחר נהגים פרועים. רישום של עבירות התנועה שביצע הנהג בתקופה מסוימת מאפשר להעניש אותו גם על כמות העבירות שצבר, מבלי ליתן את הדעת באשר לענישה שכבר הוטלה עליו בגין עבירות אלו.

כיצד פועלת שיטת הניקוד ומהי תקופת צבירה?

ראשית, חשוב לציין כי עבור נהג נורמטיבי, צבירת הנקודות מתייחסת לפרק זמן של שנתיים בלבד. אם בפרק זמן זה לא צבר הנהג 36 נקודות ומעלה, צבירת הנקודות תימחק לו. אבל, אם צבר בשנתיים אלו 22 נקודות ומעלה, תוארך התקופה לארבע שנים.

זה לא מסתיים כאן: צבירה של 12-22 12 נקודות, 'מזכה' את הנהג בקורס נהיגה מונעת, אותו הוא חייב לעבור תוך שנתיים. אחרת – נקודות אלו לא יימחקו. אם במהלך התוספת לתקופת הצבירה הוא יגיע ל-24-34 נקודות, הוא ייאלץ שוב לעבור את הקורס.

כאן חשוב להדגיש כי חידוש הרישיון לאחר פסילת רישוי מותנה במבחן עיוני (תיאוריה) אותו חייב הנהג לעבור מחדש. חידוש הרישיון לא נעשה באופן אוטומטי עם תום תקופת הפסילה. רק לאחר שהנהג השלים את מבחן התיאוריה בהצלחה, הוא יוכל לשוב אל מאחורי ההגה.

משך פסילת הרישוי הוא שלושה חודשים (אם כי לעיתים ניתן להפחית זאת), ולאחר קבלת הרישיון מחדש, תקופת הצבירה עבור הנהג תהיה שש שנים. אם יגיע שוב ל-36 נקודות ומעלה במהלך שש השנים הללו, רישיונו יישלל לתשעה חודשים נוספים.

צברתי 36 נקודות תוך שנתיים – יש מה לעשות?

ברגע שהגעת לצבירה של 36 נקודות, עליך להבין כי רישיונך יילקח ממך במוקדם או במאוחר. עם זאת, בעזרת עורך דין תעבורה מקצועי ייתכן שתוכל לדחות את מועד ביצוע ההחלטה לתקופה של שלושה חודשים, לבטל את פסילת הרישוי ו/או לקצר את תקופת הפסילה.

זכור תמיד לבדוק את כמות הנקודות שהתווספה לך בכל עבירה (נתון שמופיע על הדו"ח עצמו). אם אתה מאמין שהדו"ח האחרון אינו מגיע לך או שמספר הנקודות שצברת גבולי וקרוב להגיע אל רף 36 הנקודות, פנה לעורך דין תעבורה והתייעץ איתו בעניין.

והכי חשוב – סע בזהירות ועל פי חוק.


חושש שצברת כמות גדולה של נקודות? תבדוק את העניין מול מומחה לדיני תעבורה.

צור קשר עוד היום עם משרדנו...

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:
Captcha

 

 
עיצוב